Нічне нетримання сечі у дітей: основні причини

Ця стаття допомогла мені
0

Для того, щоб краще зрозуміти природу нічного нетримання, треба знати його причини.

6_Les Causes De Lenuresie

 

Нічне нетримання сечі у дітей виникає ненавмисно — не через лінощі чи злий намір дитини. Причини нічного нетримання різні, їх багато, і часто вони взаємопов'язані.

Фізіологічні чинники

Маленький сечовий міхур

У деяких дітей маленький сечовий міхур. Він здатен вміщати лише невелику кількість рідини, і спорожняється передчасно, тобто до того, як у сонної дитини виникає потреба у сечовипусканні. Надмірна активність системи сечовипускання також може проявлятися вдень, змушуючи дитину часто бігати в туалет та/або у вигляді невеликих сечовипускань у штанці. Можна порадити дитині ходити в туалет протягом дня у певний час і не терпіти, коли виникає потреба сходити в туалет.

Нестача гормонів

Коли ми лягаємо спати, у нашому організмі виділяється антидіуретичний гормон. Він сповільнює продукування сечі, щоб ми не вставали вночі в туалет. У деяких дітей цей гормон продукується в недостатній кількості. Тому в сечовому міхурі виникає «надлишок сечі», через який трапляються нічні неприємності.

Глибокий сон

Є думка, що діти, в яких спостерігається нічне нетримання сечі, мають глибший сон. Проте це не завжди так. Радше вони мають вищий поріг пробудження. Це означає, що дитина не прокидається, коли виникає потреба у сечовипусканні. Проте це не привід для того, щоб будити дитину. Здоровий сон дуже важливий для нормального росту дитини , а також для його емоційного та психомоторного розвитку.

Психологічні чинники

Енурез (переважно вторинний) може бути проявом несвідомої реакції дитини на складну ситуацію в сім'ї: переїзд, труднощі в школі, народження ще однієї дитини, розлучення батьків тощо.

Сімейна схильність

Якщо в одного з батьків у дитинстві бували нічні неприємності, то їхня дитина успадкує нічне нетримання сечі з імовірністю 44%. Якщо проблема спостерігалася в обох батьків,— імовірність спадковості становить 77%.

 

ХОЧЕТЕ ПОДІЛИТИСЯ СВОЄЇ ІСТОРІЄЮ?

НАПИШІТЬ НАМ ЧЕРЕЗ ФОРМУ ЗВОРОТНОГО ЗВ'ЯЗКУ!

Echantillon gratuit  Drynites

Вверх

Налаштування cookie